Wydane w 2014

Martyn Bedford

Flip

Przełożyli Tatiana Grzegorzewska i Piotr Grzegorzewski

Redakcja: Anna Adamiak
Grupa Wydawnicza Foksal (YA!), Warszawa 2014

 

large_FilpWitaj w koszmarze Alexa!

Gdy pewnego dnia Alex obudził się w cudzym łóżku jako ktoś inny, wszystko w jego życiu przestało być normalne. Przestało jeszcze bardziej, gdy zobaczył swoje odbicie w lustrze. I nie poznał samego siebie.

Stać się kimś innym, zachowując świadomość i wspomnienia? Mieć cudzą matkę, starszą siostrę, której się wcześniej nie miało, i wściekle szczekającego obcego psa? To zbyt wiele dla zwykłego chłopaka! A może wcale nie takiego zwykłego?

Alex chce wrócić do własnego ciała. Co powinien zrobić, aby znów stać się sobą?

Jako nastolatek nie lubiłem siebie. Zawsze zastanawiałem się, jak wyglądałoby moje życie, gdybym był kimś innym. Kimś przystojniejszym, bardziej wysportowanym, popularniejszym. Kimś bez astmy, za to z większym powodzeniem u dziewczyn. W rzeczywistości nie mogłem tego sprawdzić, dlatego stworzyłem Alexa.

Martyn Bedford

Martyn-Bedford-writer-225x300Martyn Bedford (1959) – absolwent University of East Anglia. Autor pięciu powieści, które zostały przetłumaczone na dwanaście języków. Opublikował również wiele opowiadań w antologiach, prasie i internecie. Przez 15 lat pracował jako dziennikarz, felietonista i redaktor w brytyjskich gazetach. Wykłada na Trinity University College w Leeds. Wychował się w Londynie, lecz od wielu lat mieszka w zachodnim Yorkshire wraz z żoną i dwiema córkami. Flip jest jego pierwszą powieścią dla młodzieży.

 

 


Colleen Hoover

Hopeless

Tłumaczenie: Piotr Grzegorzewski

Opieka redakcyjna: Anna Małocha, Joanna Stryjczyk
Adiustacja: Anna Kopeć-Śledzikowska
Wydawnictwo Otwarte, Kraków 2014

hopeless_500pxOdkrycie prawdy może odebrać nadzieję szybciej niż wiara w kłamstwa

Czasem odkrycie prawdy może odebrać nadzieję szybciej niż wiara w kłamstwa.
To właśnie uświadamia sobie siedemnastoletnia Sky, kiedy spotyka Deana Holdera. Chłopak dorównuje jej złą reputacją i wzbudza w niej emocje, jakich wcześniej nie znała. W jego obecności Sky odczuwa strach i fascynację, ożywają wspomnienia, o których wolałaby zapomnieć. Dziewczyna próbuje trzymać się na dystans – wie, że Holder oznacza jedno: kłopoty. On natomiast chce dowiedzieć się o niej jak najwięcej. Gdy Sky poznaje Deana bliżej, odkrywa, że nie jest on tym, za kogo go uważała, i że zna ją lepiej, niż ona sama siebie. Od tego momentu życie Sky bezpowrotnie się zmienia.

Jak daleko możesz uciec od siebie, żeby pokonać niewyobrażalny ból? Jak wiele musisz zapomnieć, żeby móc dalej żyć – tylko dlatego, że życie okazało się trudniejsze, niż powinno być?
Książka dla odważnych, którzy nie boją się trudnych tematów.

Marzena Rogalska, dziennikarka

Książka bardzo intrygująca i wciągająca do tego stopnia, że czytałam nawet w przerwach spektaklu! Polecam!

Basia Kurdej-Szatan, aktorka

Miłość bezwarunkowa, głęboka i odważna jest silniejsza niż zło, które podstępnie odbiera nam dusze… Przeczytaj „Hopeless” i dowiedz się, czy można odzyskać utraconą nadzieję. Gorąco polecam.

Maria Rotkiel, psycholog

Uporządkowane i spokojne życie Sky zmienia się z dnia na dzień. Wszystko, co uważała za pewnik, okazuje się kłamstwem. Komu ma zaufać, jakie decyzje podjąć? Czy będzie chciała i mogła wybaczyć? Wciągająca książka, pełna nastoletniej miłości, humoru, ale dotykająca także poważnych tematów.

Eliza Wydrych-Strzelecka, Fashionelka

10358738_10152505498353420_8037034039484914395_n

 


 

Sophie van der Stap

Dziś jestem blondynką. Dziewczyna w dziewięciu perukach

Przełożył Piotr Grzegorzewski

Redakcja: Anna Adamiak
Wydawnictwo W.A.B., Warszawa 2014

dzis-jestem-blondynka-b-iext24939317Radość życia odkryta w czasie ciężkiej choroby.
Sophie jest zwykłą, wesołą studentką. Z nadzieją patrzy w przyszłość. Jej życie zmienia się jednak niespodziewanie, gdy lekarze diagnozują u niej ciężką odmianę nowotworu wymagającą natychmiastowej chemioterapii. Świat Sophie nagle zostaje zredukowany do szpitalnej sali, niekończących się badań i lekarzy oraz dziewięciu peruk, dzięki którym może zmieniać swoją tożsamość zależnie od nastroju. Bywa seksowna i ponętna albo zupełnie przeciętna, poukładana albo szalona, grzeczna albo zawadiacka. Mimo choroby – a może właśnie za jej sprawą – Sophie stara się żyć intensywnie jak nigdy przedtem.
Autobiograficzna książka Sophie van der Stap to poruszający portret młodej dziewczyny, której dzięki ogromnej sile ducha i wsparciu najbliższych udało się pokonać raka. Na podstawie powieści powstał film wyreżyserowany przez Marca Rothemunda. W rolę Sophie wcieliła się Lisa Tomaschewsky.

 

teaserSophie van der Stap (1983) – holenderska pisarka i dziennikarka. Współpracuje z magazynami „Marie-Claire”, „Cosmopolitan” i „Schrijven”. Gdy miała 21 lat, zdiagnozowano u niej rzadką odmianę nowotworu, udało jej się jednak wygrać walkę z chorobą. Jest współzałożycielką fundacji Orange Ribbon International zajmującej walką z rakiem wśród dzieci. Dziś jestem blondynką. Dziewczyna w dziewięciu perukach to jej debiut literacki wyróżniony Bart Prize w 2009 r.

 

Reklamy